Lezuhant egy vitorlázórepülő

2010. április 11. vasárnap 15:37

Egy családi ház kertjébe zuhant egy vitorlázórepülő vasárnap kora délután Budaörsön; a pilótát mentőhelikopterrel szállították kórházba - közölte a katasztrófavédelem az MTI-nek.

A gép orral zuhant be egy Mező utcai ház előkertjébe, egy fa és a kerítés közé. A vitorlázórepülő farkrészét a kerítés, a fa, illetve a távvezeték tartotta a magasban.

A gép pilótafülkéjében egy fiatal lány volt, akit a baleset után nem sokkal kimentettek a budaörsi önkéntes tűzoltók, akik szemtanúi voltak a balesetnek, és rögtön a helyszínre siettek - mondta Kis-Guczi Péter, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság sajtóügyeletese.

A lányt mentőhelikopter szállította kórházba.

Jelenleg folyik a helyszínelés, a Mező utcai ház kertjéből a Fővárosi Tűzoltóság darujával mentik ki a roncsot - mondta a katasztrófavédelem sajtóügyletese.

(mti)