Lemondott Etyek polgármestere
2008. október 29. szerda 18:29
Lemondásának okairól Juhász László elmondta: több képviselő korábbi lemondása miatt a testületben többségbe kerültek azok, akik annak idején valamelyik riválisát támogatták, s akik őt nem fogadják el, nem akarnak vele dolgozni.
"A folytatás fölösleges háború lett volna" - fogalmazott a lemondott polgármester.
Juhász László úgy döntött, nem vesz részt a szerdai testületi ülésen, levelét, s az abban megfogalmazott indokokat az alpolgármester ismerteti majd a képviselőkkel.
Etyeken tavaly év végén mondott le a 2006-ban megválasztott polgármester, időközben távozott két jegyző, s a 12 tagú testülettől megvált hét képviselő is. Helyüket annak a kettőnek a kivételével, akik a polgármester lemondása előtti napokban jelentették be a testületből való távozási szándékukat, betöltötték.
Kollárné Papp Ildikó alpolgármester az MTI-nek elmondta: az időközi polgármester választás időpontját 30 napon belül kell kiírni, majd azt követően négy hónapon belül meg kell választani a 4000 lelkes község önkormányzatának új vezetőjét. Tájékoztatása szerint a 2006-ban megválasztott képviselők közül már csak négyen tagjai a testületnek.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Személyautóval ütközött egy...
- Honfoglalás, reformáció,...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Kiugróan emelkedett az ipari termelés...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Idén először kedden emelkedett 30...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Pécs-Villány-Mohács: szerdától...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...

