Lemondatnák az "offshore-lovagokat"
2009. június 19. péntek 14:30

A Fidesz elnöki stábjának vezetője arra reagálva közölte ezt sajtótájékoztatóján, hogy Tóbiás József, az MSZP frakcióigazgatója pénteken arról beszélt a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában, hogy Simor Andrásnak, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnökének le kellene mondania posztjáról.
Tóbiás József hangsúlyozta, hogy amit mond, az a személyes véleménye. A szocialista politikus szerint Simor András "nem állta ki a morális próbát, amelyet egy gazdasági válságban a baloldal elvár felelős poszton lévő emberektől", s hozzátette: ezt az MNB-elnöknek végig kell gondolnia.
Az MNB sajtóosztálya az MTI megkeresésére nem kívánt reagálni a frakcióigazgató felvetésére.
Szijjártó Péter tájékoztatóján - kérdésre válaszolva - mindezzel kapcsolatban közölte: az, hogy ma Simor András az MNB elnöke, egyértelműen a szocialisták felelőssége, az ő miniszterelnökük jelölte, és mindig is támogatták.
Emlékeztetett: amikor a Fidesz felhívta a figyelmet, hogy tarthatatlan, hogy a magyar pénzügyi rendszer stabilitásáért felelős ember offshore-cégbe menekíti ki több száz millió forintos vagyonát, akkor a mentelmi bizottság szocialista elnöke - ahelyett, hogy elrendelte volna a vagyonnyilatkozati vizsgálatot - védelmébe vette a jegybankelnököt.
"Amit Tóbiás József most mondott, az szerintem azt jelenti, hogy a szocialisták olyan egyharmados kapacitáson vannak jelenleg. Egyharmadát értették meg az alapigazságnak" - fogalmazott az ellenzéki politikus, hozzátéve: várják, hogy hamarosan felszólítást tesznek a szocialisták a másik két "offshore-lovag", Bajnai Gordon és Oszkó Péter irányába is. Ha ez megtörténik, akkor lehet azt mondani, hogy az MSZP érti az alaphelyzetet - jegyezte meg Szijjártó Péter.
Kép és szöveg: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ragadós volt a példa: már minden...
- Illatsétára várják a vendégeket a...
- Bérmálással ünnepelték a pécsi...
- Ismét apad a Duna: Mohácsnál egy...
- Huszonkettő határsértőt tartóztattak...
- Hamarosan módosul jó néhány baranyai...
- Ezer új autóbusszal bővítik a Volán...
- Fák árnyékában kicsit megpihenni...
- Hol csobbanhatunk Baranyában?...
- Tízmilliókat keresett egy baranyai...