Lekapcsolták a Kuruc.info főszerverét
2008. július 05. szombat 14:24
Az origo.hu értesülése szerint az Egyesült Államokban bejegyzett és onnan üzemeltetett honlap forgalma Dallasban szakadt meg, tehát nem csak Magyarországon elérhetetlen.
A magyar hatóságok korábban többször hiába próbáltak fellépni az uszító, gyalázkodó írásairól ismert Kuruc.info ellen, mert annak szerverét az Egyesült Államokban működtették.
A miniszterelnök tavaly augusztusban kért jelentést az igazságügyi tárca vezetőjétől a honlap elleni jogi fellépés lehetőségeiről. "A Kuruc.info nevű internetes kiadvány kirekesztő szellemiségéről, gyalázkodó, antiszemita és uszító hangvételéről, a személyiségi jogok, illetve a köztársaság alapértékeinek lábbal tiprásáról vált hírhedtté" - állt Gyurcsány Ferenc akkori levelében.
A magyar hatóságok több esetben kértek segítséget az Egyesült Államoktól a honlap elleni jogi lépésekhez, de hiába, mert az amerikai törvények alapján nem kaptak adatokat a weblap működtetőiről.
A honlap egyebek mellett közzétette a 2006 őszi zavargásokban eljáró bírók személyes adatait, valamint több közszereplő, így például Schmidt Mária és Péterfalvi Attila mobilszámát. Az oldal több ízben buzdított tüntetésekre, etnikai, társadalmi csoportok elleni fellépésre.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csütörtökön is számíthatunk...
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Pécsett új lelki elsősegély indult,...
- Mintegy 300 végzős érettségizik az...
- Itt a menetrend, így alakul meg...
- Eltűnt egy 31 éves pécsi nő, elindult...
- Befektetési trendek 2026-ra: mely...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Új menetrend szerint közlekednek a...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...

