Lapszemle: egy év alatt több mint kilencvenezer új adós
2012. november 29. csütörtök 07:41
Egy év alatt 93 ezerrel emelkedett az adótartozást maguk előtt görgető magánszemélyek száma, a közadósságot felhalmozók tábora így megközelítette az 1,1 milliót. A hatóság sok esetben nem talált vagyontárgyat, legális jövedelmet - írta a csütörtöki Magyar Nemzet.
Átlagosan nagyjából minden kilencedik magánszemélynek van kisebb-nagyobb köztartozása. Szeptember végén csaknem 1,1 millió embert tartottak nyilván az adóhátralékosok között, egy ember átlagosan 153 ezer forint befizetésével maradt el.
Linczmayer Szilvia, a NAV szóvivője a lapnak elmondta: idén, szeptember végéig a hatóság háromnegyedmillió alkalommal bocsátott ki inkasszót. Az esetek háromnegyedében a cégek bankbetéteit célozta meg az adóhivatal, míg a magánszemélyek és az egyéni vállalkozók ügyeiben 180 hatósági átutalási megbízás kiadásáról döntöttek.
A NAV kilenc hónap alatt százezer munkabérletiltást is elrendelt, ám nemegyszer eredménytelenül. A hivatal tíz adótartozást felhalmozó magánszemély közül átlagosan négynél nem talált olyan legális jövedelmet, amelynek egy részét az államkincstárba átirányíthatta volna.
A NAV január és szeptember között 120 ezer alkalommal határozott úgy, hogy elvonja az adótartozó cégek, magánszemélyek ingóságait, de csak 30 ezer ilyen ügyben járt sikerrel, legtöbbször gépjárművek kerültek hozzá.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mutatjuk, merre járnak a NAV baranyai...
- Lesodródott egy autó a Mohácsról...
- Narancs riasztást adtak ki Baranyára...
- Mesélnek a képek, merengünk a múltak...
- Kollár Lajos: álmomban sem gondoltam...
- Továbbra is a Duna hullámsírjában...
- Több, mint ötven éve költöztek be az...
- A püspöki palota, a kincstár is...
- Több százan vettek részt a Pécs és...
- Csodás csillagászati jelenséget...