Közel egymillióba kerül a méreg, amivel Welsz megölte magát
2014. április 27. vasárnap 10:47
Legálisan csak orvosok férhetnek hozzá ahhoz a méreghez, amely a feltételezések szerint szerint kioltotta Welsz Tamás életét, de még a gyógyászatban dolgozók is csak különleges esetben és komoly adminisztráció után - írja a Blikk.
Welsz Tamás feltételezések szerint a feketepiacon juthatott hozzá a nátrium-pentotál szérumhoz. Egy adag ára a nyilvánosan föllelhető adatok szerint a hivatalos forgalomban közel 900 ezer forint.
Az érzéstelenítőként és altatószerként, igazságszérumként és egyes amerikai tagállamokban kivégzésre használt méregként szolgáló nátrium-pentotál iránt jelentősen felszökött a feketepiaci kereslet, mióta az EU éppen a kivégzések miatt szigorított az anyag forgalmazásának feltételein.
Bár a szer csempészete börtönbüntetést von maga után, az interneten több oldal is tárgyalja a beszerzési lehetőségeket.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nézze meg, milyen időjárásra...
- Őszi stíluskalauz férfiaknak –...
- Gyógyszertárba próbált meg betörni...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Meggyilkoltak egy kéthetes csecsemőt...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Két baranyai, kiváló tűzoltót is...
- Viharos széllel záporok érkezhetnek...