Két év tíz hónapra ítélte a bíróság Lagzi Lajcsit
2021. szeptember 15. szerda 13:35

Lopás és vesztegetés miatt 2 év 10 hónap börtönben letöltendő szabadságvesztésre ítélte első fokon a Budaörsi Járásbíróság szerdán Galambos Lajost, művésznevén Lagzi Lajcsi zenész-előadóművészt.
Az ügyészség azzal vádolta Galambos Lajost, hogy egy mocsai lakóházban és egy tatai apartmanparkban éveken át méretlenül vételezte az áramot, a vizet és a gázt, illetve megvesztegette az ellenőröket.
A 2017-ben született vádirat szerint Galambos a mocsai és tatai ingatlanokban összesen legalább 30 millió forint értékben lopott áramot, legalább 4,7 millió forint értékben földgázt, valamint legalább 16 millió forint értékben vezetékes vizet.
A bíróság az ügy további két vádlottját - egyikük Galambos Lajos felesége - felmentette, 6 vádlottat pedig szintén lopás, bűnsegédlet, vesztegetés, illetve vesztegetés elfogadása miatt 1 évtől 2 év négy hónapig terjedő szabadságvesztésre, illetve pénzbüntetésre ítélt.
Két esetben végrehajtható szabadságvesztést, 3 vádlott esetében felfüggesztett szabadságvesztést szabott ki, egy vádlott pedig pénzbüntetést kapott.
MTI - Fotó: MTI (archív)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Vasárnapig tart a rendőrségi razzia...
- Álörökösök bűnbandájára csaptak le a...
- Vigyázat, nagyon csúszhat! Ónos eső...
- Hogy a szükséget szenvedőknek újra...
- Olcsóbb, friss és szép fenyőfát...
- Földvásárlással lassítaná a fajok...
- Újabb élelmiszerek lettek olcsóbbak...
- Forgalomkorlátozások várhatóak szerdán
- Dugó ellen: főváros-közeli...
- Forradalmi műtét a PTE Klinikai...

