Jogosan léptek fel az ellenzéki képviselők ellen az MTVA őrei
2019. január 21. hétfő 14:47

A Központi Nyomozó Főügyészség vizsgálata szerint jogosan léptek fel az MTVA őrei azok ellen az ellenzéki képviselők ellen, akik december 16-án és 17-én a köztelevízió székházában be akarták olvastatni ötpontos követelésüket.
A főügyészség hétfői, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint az országgyűlési képviselők az MTVA székházában nem hivatalos személyként jártak el, ugyanis hivatalos eljárást nem folytattak, hanem megjelenésükkel az volt a céljuk, hogy a tüntetéshez kapcsolódva, politikai követelések beolvasásával a műsorrendet megzavarva az élő műsorokat megszakítsák.
A felvételek azt igazolják, hogy a képviselők épületből történő eltávolítása jogszerűen történt, nem volt alap arra, hogy a helyszínen tartózkodó rendőrök az ingatlanba bemenjenek és intézkedést kezdeményezzenek - olvasható a közleményben.
Ezek alapján a főügyészség elutasította a feljelentést, emellett a szervezet ismeretlen tettes ellen nyomozást rendelt el, mert álláspontjuk szerint közérdekű üzem működése megzavarásának kísérlete és más bűncselekmények gyanúja állapítható meg.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baleset miatt teljes útzár van a...
- Döntött a Fidesz pécsi csoportja,...
- Lángolt két garázs Baranyában,...
- Aki nagyon unja már a borult, ködös...
- Dr. Papp Lászlóra emlékeztek a PTE...
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...
- Iszapömlés: tíz vádlottat mondtak ki...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Pécsi gyalogosgázolás szemtanúit...
- Változott a buszok menetrendje, már...

