Jobbik-győzelem Gyöngyöspatán

2011. július 17. vasárnap 20:43

Jobbik-győzelem Gyöngyöspatán

A Jobbik jelöltje, Juhász Oszkár nyerte az időközi polgármester-választást vasárnap a Heves megyei Gyöngyöspatán - jelentette be a szavazatok összesítését követően Szalainé Balog Klára, a helyi választási bizottság helyettes vezetője.

A több mint 60 százalékos részvétel mellett megtartott voksoláson a politikus, aki a Jobbik helyi csoportjának vezetője is egyben, a szavazatok 33,8 százalékát szerezte meg, ami 433 voksot jelent.
 
A második helyen a település jelenlegi alpolgármestere, a függetlenként induló Matalik Ferencné végzett 333 vokssal, ami 26 százalékos eredményt jelent. Eszes Tamás, a Véderő elnevezésű szervezet vezetője a negyedik helyen végzett, 134 szavazattal (10,5 százalék).
   
Az időközi választáson összesen hét jelölt indult a polgármesteri szék elnyeréséért.

Képünkön: egy nő átöleli Juhász Oszkárt, aki a Jobbik jelöltjeként megnyerte az időközi polgármester-választást Gyöngyöspatán.

Forrás: MTI - Fotó: Komka Péter