Jó néhány kórházban nem kapják meg
2011. március 03. csütörtök 08:55
A lap a csütörtöki lapszámban azt írja, hogy 150 százalékos bér jár 17 hiányszakmában elhelyezkedő szakorvosjelöltnek, de azt sok kórházban nem kapják meg.
Török Krisztina, az Egészségügyi Minőségfejlesztési és Kórháztechnikai Intézet főigazgatója a Magyar Nemzetet arról tájékoztatta, hogy valóban jelentős összeg maradt a kiemelt díjazásra szánt keretből, mert a kórházak nem hívták le a nekik járó összeget.
Papp Magor, a Magyar Rezidensszövetség elnöke a lapban felszólította a kórházakat, hogy szüntessék meg a jogsértést.
A Magyar Nemzet megszólaltatta Szabó Andrást, a Semmelweis Egyetem II. számú gyermekklinikájának igazgatóját, aki azzal érvelt, hogy bérfeszültséget okozna a különdíjazás. A lapnak így fogalmazott: "nem a rezidensek ellen szólok, de képzeljék el, milyen feszültséget okozhat az, hogy a kezdő fiatal ugyanannyit keres, mint egy nagy tapasztalatú adjunktus, akinek fizetését ebben a szakmában nem egészíti ki hálapénz sem".
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egyre melegebbre fordul, csodás napok...
- Ingyen parkolhatunk Pécsett a hosszú...
- A világ érdekes, fedeztessük fel a...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Gyermekpornográfia miatt kerestek az...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Baranyában is megemlékeztek Isten...
- Szomjaznak a földek, kritikus az...
- Ébresztő úttörőzenekarral, majálisok,...
- Mészáros Csoport: nem tervezi a TV2...

