Izgatás: romák fenyegettek romákat?
2009. június 16. kedd 07:57
A Magyar Nemzet szerint közösség elleni izgatással gyanúsítja a rendőrség Balogh Albert szabolcsi roma jogi aktivista fiát, mert adataik szerint részt vett azoknak a rakamazi plakátoknak a ragasztásában, amelyek durván megfenyegették a cigányságot.
A gyanúsított nem tett vallomást. Édesapja a lapnak azt mondta: pénteken hallotta először, hogy a fiát gyanúsítják, akiről nem tudja elképzelni, hogy ilyet tett volna, s reméli, kiderül ártatlansága.
A rendőrség annyit közölt, hogy közösség elleni izgatás gyanújával hallgattak ki egy fiatal férfit, aki ellen bizonyíték is van a birtokukban, ám megtagadta a vallomástételt.
A Magyar Nemzet emlékeztet: a plakátok, amelyek a Magyar Gárda felvonulását helyezték kilátásba, és erőszakos cselekményekkel riogatták a cigányságot, januárban jelentek meg Rakamazon. Hozzáteszik: a gárda kezdettől cáfolta, hogy ők állnak az ügy hátterében.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ragadós volt a példa: már minden...
- Bérmálással ünnepelték a pécsi...
- Hamarosan módosul jó néhány baranyai...
- Huszonkettő határsértőt tartóztattak...
- Ismét apad a Duna: Mohácsnál egy...
- Ezer új autóbusszal bővítik a Volán...
- Fák árnyékában kicsit megpihenni...
- Tízmilliókat keresett egy baranyai...
- Nem tart sokáig a lehűlés, napokon...
- Baranyára is kiadták a...