Fidesz: a kormányon túllépett a válság

2009. február 10. kedd 15:06

Miközben Európa kormányai érdemi lépések sorozatát - adócsökkentés, gazdaságélénkítő csomagok - léptetik életbe, Gyurcsány Ferenc és kormánya teljesen képtelen a válság kezelésére - fogalmazott Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője kedden újságírók előtt.

A fideszes honatya emlékeztetett: a miniszterelnök 2008 októbere óta csak beszél és beszél, illetve találkozókra jár, de három hónap elteltével sem tudott konkrét ígéreteket tenni, most is csak egy február 16-i időpontot határozott meg. A Fidesz véleménye szerint Gyurcsány Ferenc egyeztetéssorozata kudarcba fulladt.

Kizárólag olyan döntések születtek - mutatott rá Cser-Palkovics -, amelyek a lakosságot negatívan érintették: elvették a közalkalmazottak 13. havi bérét, a 13. havi nyugdíjat, komoly hiteleket vett fel az állam, két hét után összeomlott a költségvetés, növekszik a munkanélküliség, és csak januárban 1400 cég ellen indult csődeljárás - olvasható a Fidesz honlapján.

Mikor Gyurcsány Ferenc intézkedésekről beszél, akkor az a valóságban megszorítást jelent, mikor adócsökkentést harangoz be, az adóemelést eredményez - jegyezte meg a Fidesz helyettes szóvivője, kiemelve: a nemrég napvilágot látott új adócsomag is ezt igazolja.

A miniszterelnök kizárólag PR-eseményeket szervez, érdemi lépésekre nem futja erejéből, Gyurcsány Ferencen és kormányán túllépett a válság - hangsúlyozta a honatya, aki szerint minél előbb cselekvőképes kormányra van szüksége Magyarországnak.

HírTv