Felsőoktatási önkéntességi napot szerveznek
2011. május 06. péntek 07:45
A felsőoktatási önkéntesség napja elnevezéssel nagyszabású akciót indít a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK), ennek első lépéseként a szervezet csatlakozik a május 21-ére TeSzedd! mottóval meghirdetett országos hulladékgyűjtési naphoz.
A hallgatói szervezet az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelte: a mintegy négyszázezer hallgatót tömörítő HÖOK fontos értéknek tekinti az önkéntességet, akciójukkal igyekeznek felhívni a felsőoktatásban tanuló fiatalok figyelmét az önkéntességben rejlő lehetőségekre és azok közösségépítő szerepére.
A HÖOK szeretne hagyományt teremteni a felsőoktatási önkéntesség napjával, hogy a felsőoktatásba újonnan belépő hallgatók számára már a kezdetektől természetes legyen, hogy tegyenek azért a városért, azért a közösségért, amelyben évekig tanulnak, élnek.
Az első ilyen napot május 21-én tartják, a TeSzedd! kezdeményezéshez kapcsolódva, így több száz egyetemi, főiskolai hallgató csatlakozik majd az illegális szemétlerakóhelyek felszámolásához.
Az akciót a közigazgatási és a vidékfejlesztési tárca az Önkéntes Központ Alapítvánnyal együttműködve szervezi. A www.teszedd.hu honlapon magánszemélyek, iskolák, munkahelyi és más közösségek is regisztrálhatnak. A jelentkezőkkel felveszik a kapcsolatot a helyi szervezők, akik segítenek kialakítani a hulladékgyűjtő csapatokat. A munkát a vízügyi igazgatóságok is segítik, a szemét elszállítását a Vidékfejlesztési Minisztérium szervezi meg.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két autó ütközött, lezártak egy...
- 85 ezer gyermek szünidei...
- Minden fontos információ elérhető a...
- Ilyen volt egykoron egy bazi nagy...
- Tizedszer rendezik meg a Bőköz...
- Több mint hatezer új hallgatója lesz...
- Egy héten át tartó rendőrségi razzia...
- Vasárnap is számíthatunk záporokra,...
- Kapu Tibor szerint az űrben is...
- Horvátország leghosszabb hídján is...