Európában egyedülálló a nagycsaládos anyák szja-mentessége
2019. május 25. szombat 16:20

Egyedülálló Európában, hogy jövő év január 1-jétől Magyarországon személyijövedelemadó-mentességet kapnak azok az édesanyák, akik legalább négy gyermeket neveltek vagy nevelnek - mondta Kardosné Gyurkó Katalin, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) elnöke az M1 aktuális csatornán szombaton.
Az egyesület tapasztalatai szerint nagy az érdeklődés a bővülő családtámogatási rendszer iránt.
A családi otthonteremtési kedvezmény (csok) kiterjesztésével kapcsolatban Kardosné Gyurkó Katalin kiemelte a falusi csok-ot, amelynek célja, hogy többlettámogatást kínáljon azoknak a fiataloknak, akik faluban akarnak családot alapítani, otthont teremteni.
A jelek szerint különösen népszerű lesz a nagycsaládosok autóvásárlási támogatása, ezt már korábban javasolta az egyesület - mondta a NOE elnöke.
Sok fiatal érdeklődik a szintén július 1-jétől igényelhető babaváró támogatás és a jelzáloghitelek csökkentésének, illetve elengedésének lehetősége iránt is - tette hozzá.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Újabb horrorkaravánokra csaptak le a...
- Indul a regisztráció a bajai...
- Csak szeptembertől lesz használható...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Kell az erősítés, szolgálati kutyákat...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Az anyák napja jegyében várják a...
- Jövő csütörtökön ismét féláron...
- Baranyában több helyütt is...