Európa püspökei a nemzeti önazonosságról tanácskoznak
2011. február 17. csütörtök 17:54
Mint közölte, az 1972-ben létrejött bizottság - amelynek feladata, hogy ellenőrizze CCEE és a CEC közötti együttműködést - mostani találkozójának középpontjában az a kérdés áll: hogyan járulnak hozzá a keresztények a nemzeti önazonosság kialakításához és az európai integrációs folyamathoz.
A napirendi pontok között szerepel még a cigányok helyzete Kelet-Európában, valamint a keresztények és muzulmánok közötti kapcsolat aktuális kérdései a kontinensen. Az esemény házigazdája Stanislav Hocevar belgrádi érsek, a Szent Cirill és Metód Nemzetközi Püspöki Konferencia elnöke - tette hozzá.
A CCEE Európa 33 püspöki konferenciáját foglalja magába, a CEC pedig 120 ortodox, protestáns, anglikán és ókatolikus európai egyház közössége; a két szervezet között aktív a kapcsolat. Erdő Péter tavaly november 9-én a budavári prímási palotában fogadta Emmanuel metropolitát, a konstantinápolyi patriarchátus franciaországi képviselőjét, a CEC elnökét - emlékeztetett Tóth János Csaba.
A két európai egyházi szervezet közös bizottsága tavaly Isztambulban megrendezett éves találkozóján a migráció jelenségéről tanácskozott. A program részeként a vegyes bizottságot magánkihallgatáson fogadta I. Bartolomaiosz konstantinápolyi pátriárka.
A sajtóreferens felhívta a figyelmet: az akkori látogatáson egyebek mellett szó esett azokról az ünnepségekről is, amelyeket 2013-ban, a 313-as milánói ediktum kiadásának 1700 éves évfordulóján több európai városban (Isztambulban, Milánóban, Belgrádban) szerveznek.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Zivatarokra, sőt, felhőszakadásra is...
- Beszóltak a barátnőjének, pisztollyal...
- KSH: már 700 ezer felett jár a...
- Hó végéig lehet nevezni a Virágos...
- Magáénak hazudta a talált tárcát egy...
- Eltűnt egy 16 éves lány Pécsről,...
- Itt van Marco Rossi kerete - két...
- Tragédia az M6-os baranyai szakaszán:...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Több mint másfél hónapja hiába...