Egy hónap a Joker jegyében: 3 Joker 1 millióért

2010. április 29. csütörtök 10:30

Egy hónapig tartó, az egész országra kiterjedő akció kezdődött április 26-án, melynek célja a Jokerjáték népszerűsítése, s melynek keretében hétfőtől-péntekig, naponta 1 millió forint ráadás-nyeremény várja a jókor jó helyen tartózkodó szerencsés Joker játékosokat.

A Joker Stáb május 28-ig összesen 24 alkalommal bukkan fel egy-egy sorsolással „kiválasztott" településen, illetve Budapest valamely kerületében, 11 és 13 óra között. A véletlenszerűen megszólított, megállított „járókelők" közül az nyerheti meg az 1 millió forintot, aki sikeresen teljesít egy, kizárólag a szerencsén alapuló játékos feladatot, bemutatja a legközelebbi sorsolásra érvényes, a 3 Joker-számsor megjátszását tanúsító átvételi igazolását és vállalja a televíziós nyilvánosságot.


Fontos tudnivalók

A 3 Joker számot az Ötös-, Hatos és/vagy a Skandináv lottójátékok mellett, az új típusú segédsorsjegyen lehet megjátszani, ha az igent jelölik be az előrenyomott Joker számra, s beikszelik a „További JOKER játék SAJÁT vagy GÉPI" négyzetét is. (Utóbbi kettő közül az egyiket a játékos adhatja meg, „diktálhatja le" a terminálkezelőnek.)

Az akcióban csak terminálon érvényesített játékkal lehet részt venni, telefonon, interneten SMS-ben vagy ATM-en befizetettel nem.

A nyereményátvételhez szükséges a személyi igazolvány, s lakcímkártya bemutatása is.

A játékról televíziós felvétel készül, amelyet az akciós napokon az esti Híradó előtt, 19 óra 20 és 19 óra 30 perc között sugároznak az m1 csatornán. (Az esti órákban a felvétel más csatornákon is megtekinthető lesz.)

Az akcióban nem vehetnek részt, s így nyereményre sem jogosultak a Szerencsejáték Zrt. munkatársai, a sorsolásban közreműködők és mindezek közvetlen hozzátartozói, valamint 18 éven aluli személyek.


Jokertörténet - röviden

A joker típusú játék szerte a világon ismert, bár népszerűsége a legtöbb helyen nem vetekszik a lottó-jellegű ún. aktív számsorsjátékokéval. Nyilván azért, mert a joker a passzív számsorsjátékok körébe tartozik. (Helyesebben: tartozott sokáig.) Amíg a lottón a játékos maga választhatja és jelölheti be reménybeli nyerőszámait, addig a jokerszámok előrenyomottak, tulajdonképpen a segédsorsjegyek sorszámai. Néhány hónapja azonban lehetőség van arra is, hogy a játékos második vagy harmadik „szándékkal" (vagyis a „klasszikus" módon megjátszott jokert követően) a maga választotta számokkal is szerencsét próbáljon. Így a „magyar Joker" immár vegyes (passzív és aktív) számsorsjátéknak tekinthető.

A Joker felvételét a szerencsejátékok kínálatába a gépesítés tette lehetővé. Első sorsolása 1993. november 6-án volt. Előbb az Ötös- és a Hatoslottó kiegészítő játéka volt (azokkal együtt, mintegy ráadásként lehetett megjátszani). Később, a Skandináv lottó színrelépésével háromra bővült a Joker „anyahajóinak" köre.

A Joker nyereménystruktúrája úgy alakul, hogy amennyiben az utolsó 2, 3,4 vagy 5 szám -sorrendben - megegyezik a kisorsolt számokkal, akkor a játékost fix nyeremény: ezer, 10 ezer, 100 ezer, illetve 1 millió forint illeti meg. Az első nyerőosztály halmozódik, a következő hét, hetek nyereményalapját növeli.

A játék 16 és fél éve alatt mintegy kilencszáz Jokersorsolást tartottak, s 336 alkalommal értek el telitalálatost, vagyis amikor valakinek mind a hat jokerszáma sorrendben megegyezett a kisorsolt hattal. A Joker telitalálatosok közül az eddigi legtöbbet fizető 2007. január közepén született, s 291 millió forintot ért.

Forrás: Szerencsejáték Zrt.