Büntetőfékezés miatt ítélték el Berki Krisztiánt
2021. július 13. kedd 16:06

Első fokon 2 év, 4 évre felfüggesztett szabadságvesztésre és pénzbüntetésre ítélték, valamint két évre eltiltották a járművezetéstől büntetőfékezése miatt Berki Krisztián televíziós személyiséget, volt főpolgármester-jelöltet kedden.
A Fővárosi Törvényszék az MTI-hez eljuttatott közleményében - a vádlottat meg nem nevezve - azt írta: a terhelt 2018 márciusában a KRESZ több előírását is megszegve vezetett egy személygépkocsit, majd miután megelőzött egy autóbuszt - a forgalmi helyzet szempontjából indokolatlanul - hirtelen fékezett. Az autóbusz vezetője azonnal lassított és vészfékezett, de így sem tudta elkerülni az ütközést az autóval.
"A szándékos veszélyhelyzet-okozás miatt történt ütközés következtében" az autóbuszban több mint 2,5 millió, míg a gépkocsiban több mint 14 millió forint anyagi kár keletkezett - tették hozzá.
A bíróság a vádlottat közúti veszélyeztetés és jelentős, illetve nagyobb kárt okozó rongálás miatt bűnösnek mondta ki. Enyhítő körülményként vették figyelembe az időmúlást, a vádlott büntetlen előéletét, valamint azt, hogy egy kiskorú gyermek eltartásáról gondoskodik. Súlyosító körülménynek számított a többszöri KRESZ-szabályszegés, a kettőnél több halmazat, továbbá a vádlott közlekedési előélete - emelte ki a törvényszék.
Az ítélet ellen az ügyész súlyosítás miatt jelentett be fellebbezést. A vádlott és védője 3 nap gondolkodási időt kért - olvasható a közleményben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A vonatok több, mint háromnegyede...
- Nézőpont Intézet: változatlan maradt...
- Halált okozó testi sértés miatt...
- Egy családba elég lehet két rádió,...
- Durva dolgok derültek ki a...
- Álörökösök bűnbandájára csaptak le a...
- Akár Pogányból is elrepülhetünk a...
- Változás előtt: csütörtökön végre...
- Brutális gyilkosság Pécsett:...
- Forradalmi műtét a PTE Klinikai...

