Az MSZP megsínylette a kormányváltást
2009. április 30. csütörtök 10:15
A kutatók a parlamenti választások óta eltelt három év legnagyobb Fidesz-MSZP-különbségét állapították meg: az összes választókorú körében az MSZP támogatottsága 13 százalék, míg a legnagyobb ellenzéki párté 36 százalék. A többi párt a mérés szerint nem jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap lennének a választások.
A részvételüket biztosra ígérő választók közül 21 százalék adná voksát a szocialistákra, 65 százalék pedig a Fideszre. A lapban ismertetett, április 18-26. között 1500 fős mintán készült közvélemény-kutatás eredménye szerint a szocialisták a 65 év feletti korosztályban vezetnek csak, itt 27 százalék a támogatottságuk, míg a fiatalok körében mindössze 6 százalék.
A fővárosban a mérés szerint a Fidesz 36 százalékot, az MSZP 21 százalékot érne el, a vidéki településeken pedig ennél is nagyobb a különbség a Fidesz javára.
Az EP-választások továbbra sem hozzák izgalomba a választópolgárokat, 35 százaléknyian mondták csak azt, hogy ott lesznek június 7-én az urnáknál, igaz, még további 25 százalék gondolkodik a részvételen - írja a Népszabadság.
A két nagy párt között az EP-választásokkal kapcsolatban mért erőviszonyok hasonlatosak azokhoz az erőviszonyokhoz, amelyeket egy elméleti, "most vasárnapi" parlamenti választásokhoz kapcsolódóan mértek - teszik hozzá.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Napos, száraz, kellemesen meleg...
- Komoly károkat okozott a hétvégi...
- Ragadós volt a példa: már minden...
- Huszonöt méter mélyről szabadítottak...
- A PTE-n segít a betegeknek Ánizs,...
- Több baranyai busz menetrendje is...
- Két vonat helyett is pótlóbusz jár...
- A tűzoltók vették le az ételt egy...
- Szamócával trükköző őstermelőket...
- Fák árnyékában kicsit megpihenni...