"Az egészségügyben bűn a spórolás"
2011. február 17. csütörtök 10:55
Bűn lenne akár egy forintot is kivonni az egészségügyi intézmények büdzséjéből - mondta Varga Imre a szakrendelőket tömörítő Medicina2000 elnöke a Világgazdaság csütörtöki számában.
A szervezet elnöke szerint nemcsak a Nemzeti Erőforrás Minisztérium alá tartozó egészségügyi ágazat 4 milliárd forint összegű megtakarításáról, hanem a gyógyszerkassza 100 milliárdos csökkentéséről is szó van.
A gyógyszerkasszában akkor lehetne 30-40 milliárd forintot megtakarítani pár év alatt, ha leállnának a daganatos betegek korszerű és valóban drága gyógyszereinek tb-támogatásával, ami pedig - a nemzetközi viszonylatban is magas rákhalálozás miatt - nem is lenne indokolt - állítja Sinkó Eszter. A egészségügyi közgazdász szerint tartalékot az egészségügyi intézményrendszer átalakításával lehet majd képezni.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Aki teheti, ne most menjen...
- Jelentős lehűlés érkezik, visszaesik...
- Fehérre festik a síneket a pécsi...
- Hatalmas tűz ütött ki Pécsett, a...
- Orbán Viktor: a kormányoldal...
- Így itassuk a madarakat a nyári hőségben
- Pótlóbuszok járnak szombaton két...
- Két pécsi drogdílerre is lecsaptak a...
- Heves zivatarok veszélyére...