A magyar állam nem ad ki állampolgári adatokat
2011. február 16. szerda 19:25
A nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes kiemelte: mindez összhangban van a nemzetközi joggal.
A szlovák fél kedden Budapesten adta át a magyar félnek a magyar-szlovák kettős állampolgárságot szabályozó államközi szerződés tervezetét. A szerződés megkötéséről szóló tárgyalások megindításában nemrégiben egyezett meg Pozsonyban a két ország miniszterelnöke, Orbán Viktor és Iveta Radicová.
"A szerződés célja: szabályozni a másik ország állampolgársága felvételének feltételeit, a diplomáciai és konzuli védelemnyújtást a kettős állampolgároknak, a kettős állampolgárságot kérő, illetve a kettős állampolgárságot elnyerő személyek jegyzékének évenkénti cseréje" - jelentette ki a szlovák államtitkár.
A dokumentumot szerdán a Magyar Koalíció Pártja (MKP) számára teljességgel elfogadhatatlannak nevezte. A Berényi József pártelnök által aláírt közleményben az MKP egyebek között megállapítja, hogy a szlovák fél javaslata ellentétes a szlovák kormánykoalíció parlament elé vitt elképzeléseivel is.
A parlamenten kívüli magyar párt kifogásolja a szlovák tervezet azon paragrafusait, amelyek szerint "a másik fél állampolgársága akkor vehető fel, ha a kérelmező lakhelye legalább 12 hónapon át az adott ország területén található", vagy ha "ott több mint 5 évig folyamatosan tanulmányokat folytat, illetve munkaviszonyban van, miközben állandó lakhellyel rendelkezik". Nem tetszik az MKP-nek, hogy a szerződéstervezet 5. cikkelye azt is kimondja, hogy Szlovákia és Magyarország minden évben május 31-ig kölcsönösen kicseréli azon állampolgárok listáját, akik kérelmezték, illetőleg akiknek odaítélték a másik fél állampolgárságát az előző naptári évben.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Zivatarokra, sőt, felhőszakadásra is...
- Beszóltak a barátnőjének, pisztollyal...
- KSH: már 700 ezer felett jár a...
- Hó végéig lehet nevezni a Virágos...
- Eltűnt egy 16 éves lány Pécsről,...
- Itt van Marco Rossi kerete - két...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Magáénak hazudta a talált tárcát egy...
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Tragédia az M6-os baranyai szakaszán:...