"A kormány nem tesz az iskolai erőszak ellen"
2008. május 21. szerda 12:43
Az érdekvédő abból vonta le következtetését, hogy a kormány nem támogatja azt a törvénymódosítást, amely ifjúságvédelmi felelős kötelező alkalmazását garantálná, illetve amely a szülői házzal való kapcsolattartás intézményi személyi feltételét erősítené.
Nem élvezi a kabinet támogatását az a javaslat sem, amely a közösségellenes magatartás elleni erőteljes fellépést célozza.
A PDSZ álláspontja szerint a szülői ház és az oktatási intézmény kapcsolatát minél szorosabbra kell fűzni, és motiválni kell minden szülőt arra, hogy gyermeke érdekében folyamatosan tartson kapcsolatot a pedagógusokkal.
A PDSZ mindennapos gyakorlattá tenné a szülők bevonását, nem elegendő a téma konferencián történő megvitatása, most már tenni is kell valamit - hangsúlyozta Kerpen Gábor.
A PDSZ ezért - második lépésként - olyan program kidolgozást határozta el, amely mind a Mentálhigiénés Alapprogram (MAP), mind pedig a szülők és a diákok bevonásával közös, együttműködésen alapuló, valamint konfliktusmegelőző tréninget tartalmaz.
A PDSZ ennek lebonyolításába be kívánja vonni az önkormányzatokat, intézményeket, szülőket.
A PDSZ ezzel párhuzamosan olyan adatbázist hoz létre, amely a szülők és az intézmények kapcsolatának eddig megvalósult gyakorlatát gyűjti össze abból a célból, hogy közkinccsé váljanak ezek a példák. Ennek érdekében ezen a héten kérdőívet küld ki minden közoktatási intézménybe, és kiértékeli a beérkezett válaszokat.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Elhunyt Tolnai Márta pécsi...
- Hálókocsis vonatokkal juthatunk el az...
- A cigányok is lenézik a nem...
- Akinek mindig van sütnivalója: Fáncsy...
- Fejbe lőttek egy tizenegy hónapos...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Őszre elkészül a Pécsi Harmadik...
- Magyarország örömmel biztosít...
- Jön a vénasszonyok nyara, de ezt...
- Villámcsapás miatt vonultak ki a...