A Fidesz a választásokra való felkészülésről tárgyal

2008. május 20. kedd 13:42

A választásokra való felkészülés lesz a témája a Fidesz keddi Polgárok Házában tartandó tanácskozásának - mondta Varga Mihály, a Fidesz alelnöke az MTI-nek keddi sajtótájékoztatóján.

Arra a kérdésre, miszerint előrehozott választásokra készül-e a Fidesz, Varga Mihály úgy felelt: nem tudja, hogy 2010 előtt lesznek-e országgyűlési választások, 2009-ben viszont biztosan lesz szavazás az Európai Parlamentbe delegálandó képviselőkről, amire idejében el kell kezdeni készülni.

A Fidesz alelnöke elmondta: semmilyen rendkívüli nincs a keddi tanácskozásban, hiszen negyedévente rendszeresen konzultálnak a párt választókerületi elnökeivel. Hozzátette: a különbség annyi, hogy most a Fidesz-frakció többi tagja is jelen lesz.

A Népszabadság keddi számában arról írt, hogy Orbán Viktor pártelnök helyzetértékelést ad a választókerületi elnököknek, a Fidesz-KDNP frakciószövetségnek, valamint a fideszes polgármestereknek.

(mti)