A családok bőrére megy a "bukott baloldal hatalmi alkudozása"?
2014. január 07. kedd 15:51
A Fidesz szóvivője szerint a munkavállalók és a családok bőrére megy "a bukott baloldal hatalmi alkudozása".
Selmeczi Gabriella az ellenzéki összefogásról szóló nyilatkozatokra reagálva keddi budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, "az elmúlt huszonnégy órában a bukott baloldal egy újabb színjátékát nézhettük végig (...), már megint gőzerővel megy a sumákolás, mellébeszélés, hazugság hazugság hátán".
Szavai szerint e "hatalmi alkudozás" árát újra a magyar emberek, a munkavállalók, a családok fizetnék meg. Ezt azzal indokolta, hogy "a bukott baloldal minden egyes vezető politikusa a jelenlegi családi adórendszer eltörlését akarja". Ehelyett adót emelnének, és a mostani 16 százalékos személyi jövedelemadó helyett 40 százalékos jövedelemadó bevezetésére készülnek - mondta a Fidesz szóvivője, hozzátéve: ez a fizetések csökkenését jelentené, az így behajtott adóból pedig a bankok terheit csökkentenék.
Közölte: az alacsony adókulcs és a családi adókedvezmény eltörlésével évi 600 milliárd forintot húznának ki a munkavállalók zsebéből.
A jelenlegi kormány mindezzel szemben adót csökkentett, eladósodás nélkül növelte a béreket, köztük a minimálbért, továbbá a pedagógusok, az egészségügyben, a szociális ágazatban és a gyermekvédelem területén dolgozók fizetését - mondta Selmeczi Gabriella.
A kormánypárt szóvivője úgy fogalmazott, a bukott baloldal politikusainak alkudozása csak arra megy ki, hogy megszerezzék a hatalmat, és a magyar emberek kárára kormányozzanak, "ugyanazok, akik Magyarországot egyszer már tönkretették".
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Petri György nevét viseli a megújult...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Angliáig jutott a Mohácsi-szigetről...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Tragédia Baranyában: tóba fulladt egy nő
- Vádat emeltek egy baranyai drogbanda...
- Magukat rendőrnek álcázva csapott le...
- Nyoma veszett egy 16 éves lánynak...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...