18,2 milliárdos többletforrásból csökkentenék a várólistákat

2014. január 21. kedd 15:07

18,2 milliárdos többletforrásból csökkentenék a várólistákat

Erre az évre plusz 18,2 milliárd forint jut az egészségügyi ágazatnak - jelentette be Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere kedden, Budapesten.

A többletforrásból kapnak a járóbeteg-szakellátók, az onkológiai ellátás, csökkentik a várólistákat, jut pénz a kórházi ellátás teljesítményvolumen-korlátjának emelésére, a sürgősségi ellátásra, új ellátások befogadásának finanszírozására, gyermekek korai fejlesztésére és vastagbél-szűrésekre is - ismertette.

A lezárult rezidensi ösztöndíjakkal kapcsolatban a miniszter beszámolt arról, hogy a 770 pályázó közül 601-en nyertek. Balog Zoltán a sajtótájékoztatón elmondta, hogy az ösztöndíjaknak köszönhetően csökkent a külföldön munkát vállaló orvosok száma. 2012-höz képest tavaly 14 százalékkal kevesebben kértek munkavállalási engedélyt.

 

MTI - Fotó: Soós Lajos