Több ezren tüntetnek Kijevben a parlament előtt
2010. április 24. szombat 15:48
A Viktor Janukovics és Dmitrij Medvegyev orosz elnök által szerdán Harkivban aláírt megállapodás értelmében Oroszország tíz évre mintegy 30 százalékkal csökkenti az Ukrajnának szállított gáz jelentős, előre meghatározott részének árát, cserébe az orosz Fekete-tengeri Flotta az érvényes szerződés lejárta után újabb 25 évig, vagyis 2042-ig a Krímben maradhat.
Timosenko és a többi ellenzéki vezető azt állította, hogy a megállapodással Ukrajna elveszíti területét és korlátozza saját szuverenitását. A volt miniszterelnök hangoztatta, hogy Janukovics úgy megosztja Ukrajnát, mint senki más eddig. Az orosz-ukrán megállapodást kedden terjesztik be ratifikálásra Oroszországban és Ukrajnában.
Timosenko szövetségese, Mikola Tomenko, a parlament alelnöke azt mondta, ha ratifikálják is a flottamegállapodást, mindent megtesznek majd annak érdekében, hogy felmondják, ha nem most, akkor később.
A Viktor Janukovics elnök vezette Régiók Pártja támogatói körbevették a törvényhozást, nehogy a Timosenko felhívására érkező ellenzékiek blokád alá vegyék a parlamentet. Az épületben az exkormányfő pártja, a Bjut néhány képviselője tartózkodik. A rendőrség nem engedi be az ellenzék többi képviselőjét, és a sajtót sem.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hatvannégy éve kezdték építeni a...
- Újabb visszaéléssel vádoltak meg egy...
- Csaknem félezer vitorlás vágott neki...
- Rangsor: ezek a vizek adták a legtöbb...
- Idén már 61 ember veszítette életét...
- A buszon sodort egy vidítót egy pécsi...
- Orbitális csalássorozat végére tettek...
- Műszaki hiba miatt késnek a vonatok a...
- Nyomtalanul eltűnt egy 34 éves pécsi...
- Áll a Kolosszus a Széchenyi téren, a...