Otthonba küldenék a családirtó Pándyt
2011. május 30. hétfő 11:41

Megelégelte a belga állam, hogy napi 300 eurójába (80 ezer forintba) kerül Pándy András (84) fogvatartása. Így már alig várták, hogy letöltsön 15 évet a rácsok mögött, Belgiumban ugyanis akár ennyi idő után szabadulhat az életfogytiglanira ítélt bűnöző, ha jól viselkedik.
A magyar származású protestáns állelkész lányával, egyben 32 évig ágyasával, Ágnessel (53) közösen hat családtagjukat irtotta ki 1986-89 között. 1997-ben bukott le, amikor Ágnes mindent bevallott a rendőröknek. A nő a „hitvesi ágyat" óvta, hiszen Pándy szemet vetett az akkor 16 éves Réka lányára. Ágnes a saját anyját, Sőrés Ilonát (†60), édestestvérét, Dánielt (†27), míg Pándy a második feleségét, Fintor Editet (†44) és két nevelt lányát, Tündét (†16) és Andreát (†15) ölte meg.
A holttesteket Pándy házának pincéjében feldarabolták, savban feloldották, a maradékot pedig kiöntötték a molenbeeki vágóhídon. 2002-ben Pándy életfogytiglanit, Ágnes 21 évet kapott.
- Amióta többször megtámadták Pándyt a rabtársai, színes tévés, internetes magáncellában tartják a leuveni fegyházban. Ez napi 300 euróba kerül, míg egy idősek otthonában az összeg tizedéért gondoznák- mondta el a Blikknek Steffek István belgiumi börtönlelkész, aki azóta ismeri Pándyt, hogy az az 1950-es években Belgiumba érkezett.
- Eddig már hat otthon utasította vissza, hogy befogadják, hiszen tartanak tőle. Ráadásul Pándy nem akar szabadulni. Azt mondogatja, hogy mihez kezdene ő a szabadsággal, s mindig hozzáteszi, hogy ártatlanul ítélték el, hiszen a családtagjai élnek.
Steffek István azt is elárulta, hogy a már szabadult Ágnes a brugge-i apácazárdában él és dolgozik. Egy könyvtárban katalogizálja, rendezi a könyveket. - Az olvasni vágyóknak nem kell tartani tőle, hiszen jámbor, ráadásul csak nyitás előtt van a könyvtárban - mondta Steffek István.
Forrás: blikk.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Fehér füst szállt fel a vatikáni...
- Pénteken már nem várható újabb csapadék
- Képviselői vagyonbevallás: van,...
- Új alkotásokkal gazdagodik a...
- Gulyás Gergely: háztartási cikkekre,...
- Fidesz-frakció: Gyurcsány...
- Villanyoszlopnak ütközött egy autó...
- Itt a vége: Gyurcsány Ferenc...
- Ma ismét féláron fagyizhatunk számos...
- Hasba szúrta élettársát egy nő egy...