Összefogásra intenek Csíksomlyón
2010. május 22. szombat 18:19

Az eseményen több százezren vesznek részt, a búcsúra a katolikusok mellett vallási hovatartozástól függetlenül a világ minden tájáról érkeztek zarándokok.
Domokos Kázmér ferences szerzetes, püspök, "az 1661-es tatárbetöréskor tudott annyi hitet, reményt környezetébe vinni, hogy újra tudták építeni falvaikat, városaikat az emberek". Márton Áron, akit közvetlenül a világháború előtt kérték fel püspöknek "vállalta a küzdelmet, pedig tisztában volt azzal, hogy börtönt, vértanúságot vállal. De nem tehetett mást, mint megvívni a "jó" harcát" - fogalmazott Böjte Csaba.
Felidézte azt a napokban Kolozsváron hozott ítéletet is, amely jogerősen eltörölte az 1958-as Szoboszlay-per 57 elítéltjének büntetését. Az egykori román katonai törvényszék által hazaárulással vádolt Szoboszlay Aladárt és kilenc társát 1958 szeptemberében kivégezték, a többieket börtönbüntetésre ítélték. Szoboszlay és társai azt tervezték, hogy a magyar forradalommal egy időben Romániában is forradalmat robbantanak ki, amit a Szekuritáté meghiúsított. Az akkor börtönbüntetésre ítéltek közül ma már csak hárman élnek. "Évtizedeket kell várni az igazság diadaláért" - mondta a szerzetes.
Úgy fogalmazott: "jó hallani, hogy magyarországi testvéreink szeretettel nyújtják kezük a kettős állampolgársággal". Azt mondta: ha összefogunk, eljön, amiért mindennap imádkozunk, Isten országa. Mindannyian egymásnak testvérei kell legyünk. Adja Isten, hogy a katolikus egyház, a Kárpát-medencei magyarság a vigasztalás, bátorítás egyháza legyen" - zárta beszédét Böjte Csaba.
A 443. pünkösdi búcsún a két Somlyó-hegy közötti nyeregben, a Hármashalom oltárnál tartott misét követően szombaton 19 órakor ugyancsak misét tartanak a kegytemplomban, míg éjszaka virrasztás lesz. A csíksomlyói Szent Péter-templomban szombat este csángó misét celebrálnak.
Forrás: Függelten Hírügynökség - Fotó: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ilyen lesz az idei balatoni, fagyis...
- Megúszta a börtönt a kollégáit...
- A németek elhurcolására emlékezünk:...
- Fiatal rablók tartották rettegésben...
- Tégla a Csillagban, besúgó a...
- Hűvös éj után napsütéses napunk lesz...
- Szállást keres a Szentírás - Új...
- Magukat rendőrnek álcázva csapott le...
- Több mint egy hónapja hiába keresnek...
- Kiszámította a KSH, hogyan alakult az...