Londonban a magyar kincsek kiállítása
2010. szeptember 22. szerda 10:12
A maga nemében eddig példátlan rendezvénynek a londoni Királyi Művészeti Akadémia (Royal Academy of Arts) ad otthont.
A kiállítást Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter nyitotta meg kedden, számos magas rangú brit közéleti személyiség jelenlétében.
A Budapestről hozott kincsek között vannak Raffaello, Leonardo, Giorgio Vasari, El Greco, Rembrandt, Rubens, Goya, Manet, Monet, Schiele, Gauguin, Picasso művei, valamint a magyar meseterek közül Munkácsy, Rippl-Rónai, Csontváry alkotásai.
Az ünnepi megnyitón Navracsics Tibor kijelentette: tisztelettel kell adózni azoknak, akik lehetővé tették az elmúlt évtizedekben, hogy a Szépművészeti Múzeumé és a Nemzeti Galériáé ma Közép-Európa egyik legjobb gyűjteménye.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Személyi változásokat rendelt el a...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Természetközeli élménypark vár...
- Innovatív fájdalomcsillapító tapaszt...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Hol csobbanhatunk Baranyában?...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Fának hajtott egy quad Baranyában,...
- Tovább fokozódik a hőség, nehéz napok...

