Korlátozni fogják egyes élelmiszerek árát Horvátországban
2022. szeptember 07. szerda 15:23

A horvát kormány az energia- és élelmiszerárak drágulása miatt átfogó intézkedéscsomagot dolgozott ki, amellyel segíteni kívánja a háztartásokat és a vállalkozókat - mondta Nina Obuljen Korzinek kulturális miniszter szerdán a horvát közszolgálati rádiónak adott interjújában, jelezve, hogy korlátozni fogják egyes élelmiszerek árát a családok védelme érdekében.
Zágráb kedden újabb rendeletben rögzítette az üzemanyagok árát is. A benzin kiskereskedelmi ára 0,57 lipával (1 kuna=100 lipa), 10,62 kunára (567,64 forint) csökkent, míg a gázolajé 0,54 lipával, 12,89 kunára (688,97 forint) nőtt.
A horvát sajtó napok óta találgatja, milyen intézkedésekkel készül a kormány, hogy megállítsa a drágulásokat.
Eddig kevés információ szivárgott ki, a kabinet a teljes csomagot csütörtöki ülésén mutatja be.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szökés miatt körözik a Pécsett is...
- Megdőlhet a nyári áramfogyasztási rekord
- Vége a pótlóbuszozásnak, befejeződött...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...

