Vége a pótlóbuszozásnak, befejeződött a pécsi vasúti fővonal karbantartása
2026. június 24. szerda 07:25

Befejeződött a pécsi fővonal pályakarbantartása, így újra a teljes úton járnak a vonatok a térségben, közölte a MÁV.
Azt írták, a "karbantartás során Rétszilas és Dombóvár között olyan érdemi beavatkozásokat végeztünk el, amelyek révén a 40-60-80 km/órás sebességkorlátozások megszűnnek, és a vonatok az eredeti 100-120 km/órás sebességgel roboghatnak a vonalon július végétől.
Ezáltal a jelenlegi 2,5-3,5 perces késések megszűnnek, így jobb lesz a menetrendszerűség, kiszámíthatóbb lesz a közlekedés.
A mintegy egy hónapig tartó munkálatok során a pécsi és a kaposvári InterCityk helyett Sárbogárd és Dombóvár között szállították az utasokat MÁVBuszok.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Vége a pótlóbuszozásnak, befejeződött...
- Megdőlhet a nyári áramfogyasztási rekord
- Faggyal, havazással és széllel...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Hídépítés Mohácsnál: a szigeti...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...

