Ismét több mint 15 ezren menekültek hazánkba Ukrajnából
2023. július 15. szombat 09:09

Az ukrán-magyar határszakaszon 8075-en léptek be Magyarországra pénteken, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 6939-en nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szombaton az MTI-t.
A beléptetettek közül a rendőrség 108 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, amely harminc napig érvényes. Nekik ez idő alatt kell felkeresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzéséért - jelezték.
A rendőrök továbbra is segítik a háború elől menekülőket - áll a közleményben.
Képünk illusztráció.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az összes munkást szabálytalanul...
- Ilyen volt Pécs legendássá vált...
- Pénteken csúcsra járatják a razziát...
- Szerdán is zivatarok csaphatnak le...
- Hatalmas fordulat jön, viharos...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Pécsi elnök vezetheti a Magyar...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Új éghajlati portált indított a...
- Drámai döntés: felfüggesztik a...

