"Horvátországgal nincs nézeteltérés"
2010. május 20. csütörtök 14:32

A nemzeti kisebbségekkel kapcsolatos kérdésekben hagyományosan nincs semmiféle vita, nézeteltérés Horvátország és Magyarország között, ezen a területen is jól állnak a dolgok - jelentette ki Martonyi János kijelölt külügyminiszter csütörtökön Zágrábban, miután megbeszélést folytatott Gordan Jandrokovic horvát külügy- és európai integrációs miniszterrel.
A magyar külügyi tárca leendő vezetője a több mint egyórás megbeszéléseket követően arról is beszélt újságírók előtt, hogy a magyar parlament néhány napon belül elfogadja azt az alkotmánymódosítást, amely biztosítja a Magyarországon élő nemzeti kisebbségek parlamenti képviseletét.
"Ez egy régi adósságunk" mondta, hozzátéve: sokat kellett vitatkozni a megoldási módozaton, de úgy tűnik, hogy most megvan a megoldás, "és ezzel mindenki megelégedésére rendeződik ez a kérdés".
Kép és szöveg: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Duplájára emelkedik jövőre a családi...
- Fontos határidő közeleg, autósok...
- Szabad a vásár: Baranyában is mindent...
- Nyoma veszett egy mohácsi nőnek,...
- A Pécsi Egyházmegyében a...
- Vigyázat a lépcsőházi növényekkel:...
- Pécsi nyomozók részvételével csaptak...
- Másfél hónapig változik a pécsi IC-k...
- Tömegkarambol miatt lezárták a Tüzér...
- Szenteste napjától idén is...

