Horvátországban is kimutatták az omikron változatot
2021. december 06. hétfő 16:54

Horvátországban is megjelent a koronavírus új, először Afrika déli részén azonosított omikron nevű változata - közölte Krunoslav Capak, a horvát közegészségügyi intézet (HZJZ) igazgatója hétfőn.
Az új vírustörzset két horvát állampolgárnál azonosították, mindketten részt vettek egy üzleti találkozón, amelyen külföldi állampolgárok is voltak.
Capak kiemelte: a fertőzötteknek nincsenek súlyos tüneteik, és már járványügyi megfigyelés alatt vannak a kontaktszemélyek is.
A valamivel több mint négymilliós Horvátországban az elmúlt 24 órában 728 új koronavírus-fertőzöttet azonosítottak, és a vírus okozta Covid-19 betegségben 51-en haltak meg. Kórházban 2444 beteget ápolnak, közülük 326-an vannak lélegeztetőgépen.
Az országban eddig 2 207 786-an kaptak védőoltást, közülük 1 981 397-en már a második adagot is felvették.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kigyulladt televízió okozott tüzet...
- Késő estig késéssel járnak a vonatok...
- Ülésezik a kormány, nagy bejelentés...
- Egy baranyai város kerül a NAV...
- Brutális részletek derültek ki a...
- Fontos határidő közeleg, autósok...
- Tizenhat éve ölt a pécsi egyetemi...
- Késve járnak a vonatok a pécsi fővonalon
- Kissé emelkedik a Duna vízszintje...
- Ragadozókat telepítettek a népszerű...

