Horvátország ismét szigorításokat vezethet be
2021. július 21. szerda 15:04

A növekvő koronavírus-esetszámok miatt Horvátország még azelőtt újabb szigorításokat vezethet be, hogy lejárnának a július 31-ig érvényben lévő korlátozások - írta a Jutarnji List című horvát napilap szerdán a nemzeti válságstábra hivatkozva.
Hozzátették: a járványügyi intézkedések a nyilvános összejövetelekre vonatkoznak majd. Jelenleg száz főben határozták meg a résztvevők felső létszámhatárát az olyan nyilvános rendezvényeken, illetve harminc főben az olyan magánrendezvényeken, amelyeket nem kötnek védettségi igazoláshoz. Efölött oltási vagy gyógyultsági igazolással, illetve negatív teszttel lehet csak látogatni a rendezvényeket. Az antigén gyorstesztek azonban nem elég megbízhatóak, és a hatóságok egyre több hamis PCR-tesztet is kiszűrnek - írták.
Az elmúlt 24 órában 191 új fertőzöttet azonosítottak, ötvennel többet, mint egy nappal korábban, így a járvány kezdete óta meghaladta a 361 ezret az új típusú koronavírussal fertőzöttek száma. A vírus okozta Covid-19 betegség szövődményeiben az elmúlt napon egy ember halt meg, ezzel a járvány halálos áldozatainak száma 8239-re emelkedett.
Kórházban 122 beteget ápolnak, közülük 13-an vannak lélegeztetőgépen.
A valamivel több mint négymillió lelket számláló Horvátországban eddig 1 599 146-an kaptak védőoltást - a jogosultak 39,4, a felnőtt lakosság 47,4 százaléka -, közülük 1 388 674-en már a második adagot is.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ruff Bálint: a valaha volt legnagyobb...
- Baranyában is elindul a központi...
- Vádat emeltek egy barbár...
- Hoppál Péter távozott, új elnöke van...
- Több ezer jogsértésre derült fény az...
- Napi menü: megalakul az új kormány,...
- Ismét zivatarok csaphatnak le Baranyára
- Lepofozták a Pécsi Est Café színpadán...
- Több száz autós vonult fel a pécsi...
- Vádat emeltek a pécsi EKF beruházások...

