Déli szomszédunknál is felbukkant a majomhimlő
2022. június 24. péntek 10:38

Horvátországban is diagnosztizálták a majomhimlő első fertőzöttjét - közölte a Jutarnji List című horvát napilap pénteken.
A vírust egy férfi szervezetében mutatták ki, aki korábban Olaszországban és Spanyolországban is járt. A laboratóriumi vizsgálatokat csütörtökön végezték el, ezekben mutatták ki a fertőzést.
A páciens állapota jó, enyhe tünetei vannak, és jelenleg karanténban tartják - írta a lap.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint május óta a majomhimlőt 39 országban azonosították, ezek közül csak hét országban honos a vírus. Világszerte több mint 1600 azonosított, valamint 1500 feltételezett esetet regisztráltak.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szökés miatt körözik a Pécsett is...
- Megdőlhet a nyári áramfogyasztási rekord
- Vége a pótlóbuszozásnak, befejeződött...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...

