Brutális adat: majd' 15 ezren érkeztek Ukrajnából
2023. július 09. vasárnap 08:42

Az ukrán-magyar határszakaszon 7640-en léptek be Magyarországra szombaton, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 7247-en nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vasárnap az MTI-t.
A beléptetettek közül a rendőrség 66 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, amely harminc napig érvényes.
Nekik ez idő alatt kell felkeresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzéséért - jelezték.
A rendőrök továbbra is segítik a háború elől menekülőket - áll a közleményben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az összes munkást szabálytalanul...
- Ilyen volt Pécs legendássá vált...
- Szerdán is zivatarok csaphatnak le...
- Pénteken csúcsra járatják a razziát...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Csodás égi jelenségeknek lehetünk...
- KSH: 800 ezerhez közelít a magyarok...
- Hatalmas fordulat jön, viharos...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Pécsi elnök vezetheti a Magyar...

