A franciák is nyomoznak Ophélie ügyében
2010. március 18. csütörtök 08:33
A francia hatóságok nyomozást indítottak a Budapesten 2008 decemberében eltűnt, majd két hónappal később a Dunában megtalált diáklány, Ophélie Bretnacher ügyében - közölték internetes honlapjaikon a L'Express és a Le Figaro című párizsi lapok.
A lépésre azt követően került sor, hogy a francia lány apja még 2010 január végén emberrablás és szándékos emberölés gyanújával feljelentést tett ismeretlen tettes ellen a párizsi ügyészségen.
A 22 éves diáklány az Erasmus program keretében érkezett Magyarországra másfél évvel ezelőtt. Utoljára 2008. december 4-én éjjel egy belvárosi szórakozóhelyen látták, ahonnan hazaindult. Kézitáskáját, benne személyazonossági irataival és mobiltelefonjával eltűnése éjszakáján a Lánchídon találták meg. Holttestére február 12-én hajósok találtak rá a Duna budapesti, XXI. kerületi szakaszán.
A magyar igazságügyi orvosszakértői vélemény azt állapította meg, hogy Ophélie Bretnacher halálát fulladás okozta, idegenkezűségre, bűncselekményre utaló nyom nem merült fel. Ezt utóbb a Franciaországban megismételt boncolás is megerősítette.
A lány szülei azonban elutasították azt a feltételezést, hogy gyermekük öngyilkos lett volna. Szerintük nincs minden tisztázva a haláleset körül, és - mint vélik - egyelőre a bűncselekmény lehetőségét sem lehet teljes bizonyossággal kizárni.
Francia igazságügyi források szerint az ügy irányításával Paul Hubert vizsgálóbírót bízták meg.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Több mint fél évszázada kezdték...
- Ködös, hűvös, borult nap vár ránk kedden
- Pécsen is elindul a súlyos beteg...
- Emléktáblát avattak a pécsi...
- Csaknem húsz éve volt utoljára havas...
- Két autó ütközött Pécs határában, az...
- Új életre kel a Széchenyi téren az...
- Pécsi születésű újonc is meghívót...
- Agresszív szatír tartja rettegésben...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...

