Újra első osztályú kézilabda Pécsett
2010. szeptember 04. szombat 19:58

A klubnál hosszú távra terveznek, idén a biztos bennmaradást tűzték ki célul, két-három éven belül azonban szeretnének mind szakmailag, mind pedig szervezetileg is megerősödni.
– Ahogy a női, úgy a férfi kézilabda is magas színvonalat képvisel Magyarországon. A nemzetközi kupákban sikeres Szeged és Veszprém legalább egy szinttel felettünk áll, velük nem tudjuk felvenni a versenyt. Számunkra még a középmezőny csapatainak legyőzése is komoly kihívást jelent, de természetesen mindent megteszünk a siker érdekében – tudtuk meg Danyi Gábortól, az Uniqa-PVSE vezetőedzőjétől.
A tavalyi keret körülbelül 80%-a együtt maradt, hozzájuk csatlakozott négy új játékos, valamint tervben van egy horvát kézilabdás Pécsre csábítása is. Az igazolások kiválasztásakor hangsúlyos szerepet kapott, hogy a játékosok fiatalok legyen.
A csapat felkészülése jól sikerült, a rendszeres edzések mellett különböző tornákon vettek részt, ez jó ráhangolást jelentett az „éles” meccsek előtt.
– Amit elterveztünk, azt sikerült végrehajtanunk a felkészülés során. Hogy ez mire lesz elég, majd a bajnoki mérkőzések során derül ki – mondta Danyi Gábor, majd a pénzügyi helyzetet firtató kérdésre válaszolva elmondta: a klub anyagi helyzete stabil, körülbelül 50–60 millió forintból gazdálkodnak az idén.
Úgy néz ki tehát, a pályán dőlhet el, méltó-e a csapat az első osztályú tagságra. A kézisek első hazai megmérettetése szeptember 12-én a Mezőkövesd csapat ellen lesz a Lauber Dezső Sportcsarnokban.
Palotás Péter – Fotó: EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ha kell, kétszer is csenget Jordanov...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Vasárnap teljes erejével visszatér a...
- A kasszát és az adománydobozt is...
- Ütközés miatt nem megy tovább egy...
- Elfajult egy buli Komlón, négy ember...
- Indul a Sétatér Fesztivál -...
- Egyszerűbbé vált a 14 év alatti...
- Szeméremsértő pécsi férfit vettek...
- Kincset érő, régi felvételek is...