Sérülése óta először volt a pályán Juhász Dorka
2024. szeptember 26. csütörtök 08:53

Juhász Dorka csapata, a Minnesota Lynx a párharc második mérkőzésén is legyőzte a Phoenix Mercuryt, így bejutott az észak-amerikai női kosárlabda-bajnokságban (WNBA) elődöntőjébe.
Az alapszakaszban a második helyen végzett a minneapolisi együttes , amely a vasárnapi első meccsen 102-95-re nyert, szerdán pedig, szintén hazai pályán, magabiztosan, 101-88-ra bizonyult jobbnak ellenfelénél.
Juhász Dorka az elmúlt időszakban sérüléssel küzdött és az alapszakasz utolsó két meccsén, illetve a rájátszás első összecsapásán sem lépett pályára, ezúttal viszont már egy percet kapott edzőjétől és ezalatt egy lepattanót szerzett.
A Lynxben Napheesa Collier játszott kiemelkedően, 42 ponttal segítette csapatát, melyben a Győr kanadai légiósa, Bridget Carleton 12 pontot szerzett.
A szerdai találkozó az utolsó volt a legendás Diana Taurasi számára. A 42 éves, hatszoros olimpiai bajnok kosaras tíz pontot ért el utolsó tétmérkőzésén.
A Minnesota Lynx az elődöntőben a Connecticut Sunnal csap össze, míg a másik ágon az alapszakaszgyőztes New York Liberty a címvédő Las Vegas Acesszel csatázik. A párharcok az egyik fél harmadik sikeréig tartanak.
Juhászék az első meccset közép-európai idő szerint hétfőn 2.30-kor vívják.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyai önkéntes tűzoltók tettek...
- Hatalmas hőmérséklet-különbség...
- Megváltozott a szombati pécsi...
- Milliókat csalt ki egy pécsi pár...
- Pótlóbuszok járnak majd a pécsi...
- Újraindult a vonatközlekedés a pécsi...
- Huszonöt éve él a Mecsek-oldalban...
- Újonnan feltárt ősi Duna-meder...
- Több mint tizennyolcezren...
- Gámán - meddig mehet így tovább?

