PVSK-közgyűlés: előrelépést érő szakosztályi összefogás

2008. május 30. péntek 17:30

Megtartotta szokásos éves kötelező küldöttközgyűlését a PVSK. Ahogy a 2007-es esztendő legfontosabb eredményeit Czerpán István ügyvezető elnök egy rövid mondatban összegezte: a patinás klub a szakosztályok és az elnökség áldozatos munkájának és az összefogásnak köszönhetően a romló gazdasági környezetben is minden téren versenyképes maradt. Sőt, gazdasági és sportszakmai téren egyaránt megtartotta, sok esetben javította is eredményességét.

Az április elején megtartott tisztújító küldöttközgyűlése után alig két hónappal ismét a MÁV-igazgatóságon találkoztak a Dél-Dunántúl legnagyobb és legeredményesebb sportklubjának küldöttei.

Szavazni most is kellett, ám ezúttal leginkább számokról - illetve a háttérből számokkal megtámogatott munkáról, eredményességről. Ezúttal ugyanis a nem túl szép, „Közhasznú társadalmi szervezetek közhasznú egyszerűsített éves beszámolója, 2007." fedőnevű jelentés elfogadása volt a fő napirendi pont.

Az áprilisban társadalmi elnökké választott Káldy József köszöntő szavai után Czerpán István a küldötteknek írásban is megküldött, mindenre kiterjedő jelentés szóbeli kiegészítéseként elsősorban a közös munka, az összefogás erejét hangsúlyozta.

Mint mondta, példaértékű, ahogyan a szakosztályok és az elnökség tagjai a folyamatosan nehezedő gazdasági-társadalmi környezetben, a csökkenő támogatások közepette mindent megtesznek azért, hogy stabil maradjon a klub gazdasági helyzete.

Külön öröm, tette hozzá, hogy mindeközben a 14 szakosztály ezernél több sportolója által elért eredmények nemhogy romlottak volna, hanem több sportágban - az élen említve az NB I-es labdajátékokat, a férfikosárlabdát és vízilabdát - még javultak is az előző esztendő(k)höz képest.

Mindehhez persze nem éppen népszerű megszorító intézkedések, a kiadások terén jelentős takarékoskodás és önmérséklet is kellett, ám ez eredményezhette, hogy a 2007-es gazdasági esztendő 187 milliós összbevétellel és 186 milliós összkiadással együttesen „minimális plusszal, mondhatjuk, pozitív nullszaldós eredménnyel" zárult.

Ennél is mélyebben Gyurka László könyvvizsgáló kalauzolta a résztvevőket a számok birodalmába. A csökkenő állami és önkormányzati támogatás mellett jelentős sikernek, egyben a „klubhűség jelképének" is tekintve, hogy a tagdíjbevételek majdnem négymillió forinttal nőttek 2006-hoz képest.

Ugyancsak a jó hírek közé sorolta, hogy a különféle pályázatokon elnyert támogatást is növelni tudta tavaly a PVSK. A közhasznú és vállalkozói tevékenységgel összefüggő gazdálkodás arányairól szólva elhangzott, hogy előbbi nagyjából kétharmados többséget képvisel.

Gyurka László évtizedes és országos tapasztalatai birtokában üdvözlendőnek és kifejezetten példaértékűnek nevezte, hogy a PVSK közhasznúsági jelentése kiemelkedő színvonalú, profi munkára vall, és azon nagyon kevesek közé tartozik, amelyek a törvényi kötelezettségek által megszabott legapróbb részletekre is alapos válaszokkal, adatokkal szolgálnak.

A PVSK mindig is különösen odafigyelt a szabályszerű és szakszerű könyvelésre-adminisztrációra-működésre, jegyezte meg ennek kapcsán ismét Czerpán István. Sőt, ugyancsak példamutató módon e kérdésben is a legszélesebb nyilvánosság hívei, így közhasznú jelentéseik teljes statisztikai és értékelő része is már tavaly óta bárki számára hozzáférhető a klub internetes portálján.

Újabb jelentős napirendi pontként a Felügyelő bizottság jelentését ismertette a betegsége miatt távollévő Sinka Péter bizottsági elnök nevében Csaba Ferenc. Megállapításaik tételenkénti ismertetése helyett itt bőségesen elegendő annak bő egymondatos összefoglalása: egyrészt a jelentés mindenben megfelel a számviteli törvényben foglaltaknak, másrészt az is kiderül belőle, hogy a vezetőség gondos gazda módjára minden tőle telhetőt elkövetett, hogy a klub eredményesen zárhassa a 2007-es esztendőt.

E napirendhez kapcsolódóan a küldöttek a jelentés egyhangú elfogadása után ugyancsak ellenszavazat és tartózkodás nélkül szavazták meg az ügyvezető elnök előterjesztését, miszerint a Felügyelő bizottság létszámát egy fővel célszerű lenne megemelni - e posztot így mostantól dr. Gárván János tölti be. Ő ezzel párhuzamosan - a szabályok szellemében - lemondott elnökségi tagságáról, ígérve ugyanakkor, hogy a jövőben is kész e szervezet munkáját is segíteni.

Zárszavában Czerpán István ismét az elnökségre terelte a szót, ezúttal azokat is köszönettel említve, akik a közelmúltban váltak meg e tisztségüktől. „Bókay Endre, Füzesi József, Göttlinger Lajos, dr. Páva Zsolt, dr. Tahi József, Vörös Géza sokat tett az egyesületért, és meg fogjuk találni a módját, hogy a közeljövőben ezt illendő módon meg is köszönhessük", búcsúzott a küldöttektől az ügyvezető elnök.

Sz. Zs.