Íme, ők lesznek az ellenfeleink a vb-selejtezőkön
2024. december 13. péntek 13:18

A magyar labdarúgó-válogatott a Portugália-Dánia Nemzetek Ligája-negyeddöntő győztesével, valamint Írországgal és Örményországgal került azonos csoportba a 2026-os világbajnokság európai selejtezősorozatában.
A pénteki zürichi sorsoláson hat öt- és hat négycsapatos csoportot alakítottak ki, ezekből az első helyezettek kijutnak a sportág legnagyobb seregszemléjére, míg a másodikok a pótselejtezőn küzdhetnek tovább a részvételért.
A magyarok ősszel játsszák a vb-selejtezős mérkőzéseiket, márciusban pedig a törökökkel vívnak oda-visszavágós osztályozós párharcot a Nemzetek Ligájában, az élvonalban maradásért.
A magyar válogatott 1986 óta nem jutott ki világbajnokságra.
A 2026-os vb-n az eddigi 32 helyett már 48 válogatott szerepel majd az Egyesült Államokban, Mexikóban és Kanadában.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ködös éj után egy kis napsütésre is...
- Már több mint egymillióan megkapták...
- Megadták a kilövési engedélyt, a...
- Majd' 140 milliót fizetett a MÁV az...
- A zebrán gázolt egy pécsi taxis, majd...
- Mintegy 250 programmal várják az...
- Különleges mesekönyv született egy...
- Kijárat a tengerre: hamarosan nyit a...
- Döntött a Kúria, helybenhagyta a Pécs...
- Karambollal indult a nap az 57-es...