Három PVSK-ökölvívóarany az aradi tornáról
2008. augusztus 27. szerda 21:05
A résztvevő 17 hazai klub mellett négy magyar szakosztály meghívott öklözői léptek ringbe Aradon. A PVSK-Szentlőrincet Galambos Tibor vezetőedző és három versenyző képviselte, méghozzá a lehető legeredményesebben, hiszen mindhárman elhódították súlycsoportjuk tófeáját.
Kanalas Dávid (junior 57 kg) és Greksa Krisztián (ifi 64 kg) menetelése nagyban hasonlított egymásra, hiszen egyaránt két-két erős román fiún kellett túljutniuk az aranyéremért. Ráadásul mindketten igen meggyőzően és harciasan küzdöttek, hiszen a fináléban Kanalast már az első, Greksát pedig a második menetben döntő fölénnyel győztesnek hirdették. Kanalas ezzel egyébként „megvédte" címét, hiszen ugyanezen a viadalon tavaly is diadalmaskodott.
A felnőtt 54 kilósok között Lakatos Krisztiánnak egy árnyalattal könnyebb dolga volt, legalábbis a mérkőzésszámokat tekintve, hiszen a lazább mezőnyben mindössze egyetlen győzelemre volt szüksége a végső sikerhez. Ezt viszont annál komolyabban vette, és ellenfelét kétszer is padlóra küldte.
A három győzelem a PVSK-nak egyben a csapatverseny elsőségét, Galambos Tibornak pedig A torna legeredményesebb edzője címet is jelentette.
Sz. Zs.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hatalmas tűz ütött ki Pécsett, a...
- Hidegfront érkezik, de csak még...
- Két pécsi drogdílerre is lecsaptak a...
- Nagyon káros, ezért ne etessük a...
- Hétfő éjfélig meghosszabbították a...
- Nézze meg, hány részeg autóst...
- Hárman sérültek meg a 6-os pécsi...
- Egyre-másra lobbannak fel szabadtéri...
- Példásan helytálltak a versenyen...
- Elkezdődött a balatoni hajózási főidény