Győzelemmel kezdett az U19-es válogatott
2008. július 14. hétfő 23:01

Az U19-es magyar labdarúgó-válogatott az Eb első napján az előzetesen leginkább verhetőnek tartott riválissal, Bulgáriával találkozott, és bár Németh Krisztián kisebb sérüléssel bajlódott, a Liverpool csatára végül ott volt a kezdőcsapatban.
Hogy ez milyen sokat számított, az a 10. percben derült ki, az addig Gulácsit kétszer is megmozgató bolgárok ugyanis kicsit kinyíltak hátul, a mieink pedig ezt nyomban kihasználták: Koman ugratta ki Némethet, aki bevezette a labdát a 16-oson belülre, aztán a bal sarokba gurított (1-0).
A bolgárok hamar magukhoz tértek a bekapott gól után, és letáboroztak a magyar kapu előtt, de Cvetanov kapáslövése nem találta el a kaput, Kirov és Zehirov kísérletét pedig Gulácsi hatástalanította. A 25. percben megint Koman és Németh összjátéka keltett bonyodalmat a bolgár kapu előtt, de csatárunk lövését Ivanov fogta.
Válaszként Németh Krisztián villant, okosan csavart jobbal a bal sarok irányába, de pár centit tévedett. A félidő végén is a Liverpoolban edződő tehetség aktívkodott, Koman passza után került helyzetbe, de ismét Ivanov kesztyűje állította meg a labdát.
A fordulás után bátran kezdtek a mieink, Németh és Gosztonyi jutott el a bolgár kapuig, de sajnos eredmény nélkül, a rivális is rákapcsolt, Szabó önfeláldozó bevetődéssel nagyot mentett Zehirov lövésénél.
Az 51. percben Dimov fejese kerülte el arasznyival Gulácsi kapuját, jó negyedórával később Németh duplázhatott volna, de Cacsev eltűntette a 16-oson belül, a luxemburgi bíró azonban nem fújt a sípjába. A 79. percben nagy ziccer adódott a bolgárok előtt, Gadzsalov azonban nem ünnepelhetett, mert a pécsi Nagy Olivér a gólvonalon tisztázott.
Az utolsó percek is bolgár fölényben teltek, de Gulácsit ezen a napon nem lehetett legyőzni, így a vége 1-0 Magyarország javára.
A magyarok további programja:
csütörtök: Magyarország - Spanyolország, Pribram, Marila-stadion 18.00
vasárnap: Magyarország - Németország, Pribram, Marila-stadion 20.00
Képünkön: A magyar gólöröm a mai Bulgária ellen játszott mérkőzésen
origo.hu - Fotó: Sporthirado/ Kovács Anikó
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hatalmas tűz ütött ki Pécsett, a...
- Busszal szállítják az utasokat a...
- Órákon át küzdöttek éjjel a lángokkal...
- Már tudjuk, kik voltak a pécsi hősök...
- Orbán Viktor: minden uniós országban...
- Képtelen volt belenyugodni a...
- Két pécsi drogdílerre is lecsaptak a...
- Hárman sérültek meg a 6-os pécsi...
- Rómába zarándokoltak a Pécsi...
- Hidegfront érkezik, de csak még...