Elgázolták és otthagyták az ex-pécsi kerékpárost

2008. szeptember 27. szombat 18:47

Súlyos közúti balesetet szenvedett Budapesten az osztrák RLM Grafenstein csapatában idegenlégiós Sulyok Balázs, aki az U19-es korosztályban az idei hosszú távú országúti verseny, az időfutam, valamint a pálya 3000 méteres szám magyar bajnoka. (Sulyok Pécsett kezdte pályafutását és érte el hosszú időn át sikereit, pár éve további fejlődése érdekében költözött családjával a fővárosba.)

A versenyző édesapja, Sulyok Zsolt elmondta: fia - aki középiskolai tanulmányai miatt tartózkodik Magyarországon - szombat délelőtt edzésre indult kerékpárral. Zuglóban, az Öv utca és Egressy út kereszteződésében egy ismeretlen rendszámú gépkocsi nem adta meg számára az elsőbbséget és elgázolta.

A baleset után a gépkocsi vezetője lassítás és segítségnyújtás nélkül továbbhajtott.

Sulyok Balázst eszméletlen állapotban szállították kórházba a mentők, az arcán és combján szenvedett súlyos sérüléseket, illetve agyrázkódást állapítottak meg az orvosok.

A fiatal bringás legalább három nap kórházi ápolásra szorul, az izomsérülés gyógyulásának időtartamáról a jövő héten tudnak pontos tájékoztatást adni. A rendőrség keresi a cserbenhagyó gázolót.

(mti)