Bravúr Újpesten! Idegenben verte a lilákat 2-0-ra a nyitófordulóban Robert Jarni PMFC-je

2015. február 28. szombat 20:27

FRISSÍTVE: ITT A VIDEÓ! Némi meglepetésre megverte a jóval esélyesebbnek számító Újpestet a fővárosban a PMFC elsőosztályú labdarúgó csapata szombaton este.

Az első gólt a kezdés után tizenegy perccel James szerezte meg (0-1), míg a i-re a pontot a végén Rácz tette fel a kilencvenedik percben (0-2). A meccset az Újpest két piros lap miatt kilenc emberrel fejezte be.

NÉZZE MEG A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJÁT:

Egy kontrából hamar vezetést szerzett a Pécs, és az Újpest hiába birtokolta többet a labdát, komoly helyzete nem akadt. A vendégek főleg a védekezésre összpontosítottak, azután is, hogy az 51. percben Nagy Gábort második sárga lapja miatt kiállították.

A második félidő nagy részében az emberhátrányba került lila-fehérek hiába próbálkoztak, a szervezett pécsi védőfalat nem tudták feltörni. Az elégedetlen hazai szurkolók egy csoportja közben a klubvezetést szidta.

A hajrában Heris felvágta a kiugrani igyekvő Makrievet, és ezért ő is piros lapot kapott. A szabadrúgás után Balajczának kellett hatalmasat védenie, ám Rácz bombájával szemben már ő is tehetetlen volt.

JEGYZŐKÖNYV:

Újpest FC - PMFC-Matias 0-2 (0-1)
Megyeri út, 1684 néző, v.: Fábián
Gólszerzők: James (11.), Rácz (90.)
Sárga lap: Forró (23.), Nagy G. (43., 51.), illetve Uzoma (50.)
Kiállítva: Nagy G. (51.), Heris (88.)

Újpest FC: Balajcza - Nego, Heris, Litauszki, Forró (Hudák, a szünetben) - Bardhi - Vasiljevic, Nagy G. - Balogh Balázs, Andric (Stanisavljevic, 29.) - Ojo (Kabát, 63.)

PMFC-Matias: Poleksic - Nagy József, Causic, Balogh Béla, Uzoma - James - Pauljevic, Weitzer (Horváth, 71.), Márkvárt (Rácz, 81.), Szatmári - Makriev (Fröhlich, 92.)

Felső képünkön: Az újpesti Kim Ojo (jobbról) és a pécsi Balogh Béla a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának Újpest FC - PMFC-Matias találkozóján a fővárosi Szusza Ferenc Stadionban 2015. február 28-án.

Cikkbeni fotónkon: A pécsi Branko Pauljevic (balról) és az újpesti Forró Gyula.

A labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának további eredményei és további programja:

Szombathelyi Haladás-Diósgyőri VTK 1-1
Nyíregyháza Spartacus-Budapest Honvéd 2-0
Kecskeméti TE-Lombard Pápa Termál FC 3-2
Puskás Akadémia - DVSC-TEVA 0-1