Vizsgálatot akartak az MSZP-s ellen
2008. május 14. szerda 23:29

Mint arról beszámoltunk, Komáromi azért kezdeményezte a szavazási procedúra elindítását, mert az április 10-én megtartott országos választmányi ülésen nem olvasták fel levelét, amelyben azt fejtegette, hogy a párt társadalmi elfogadottsága mélypontra jutott, s ezért változtatni kell az MSZP irányításán.
A pártszavazáshoz szükséges íveket a megyei szervezetekhez május elején postázták. Az MSZP-nek Komáromi szerint nagyjából harmincezer tagja lehet, tisztújító kongresszus összehívásához azalapszabály szerint a tagság tíz százalékának támogató aláírására van szükség.
Már tavaly kihúzta a gyufát
Komáromi tavaly ősszel levelet juttatott el a pécsi és baranyai elnökséghez, illetve a szocialisták pécsi önkormányzati frakcióvezetőjéhez. Már akkor kifejtette, hogy olyan miniszterelnökre van szüksége a pártnak, akit a társadalom nagy része elfogad, s akinek még az ellenzéki oldalon is van respektje, a poszt betöltésére pedig Gráf Józsefet tartja a legalkalmasabbnak.
Az említett levélben súlyos kritikával illette a pécsi közgyűlésben helyet foglaló baloldali képviselőket is, megjegyezve, hogy "nagy részüket - tisztelet a kivételnek - most sem a városlakók (választópolgárok) akarata motiválja leginkább, hanem az, amit a főníciaiak már régen kitaláltak".
Az utóbbi időben a renitens szerepét magára vállaló pécsi titkár most úgy döntött: nem biztos, hogy pártszavazásra van szükség, hiszen felgyorsíthatja a folyamatot, ha május 31-én - Simon Gábor választmányi elnök korábbi kérésének eleget téve - az országos választmányon kér szavazást a kérdésről.
Komáromi azt mondja, ha a választmányi tagok kétharmada támogatja javaslatát, az országos elnökségnek meg kell kezdenie a tisztújításhoz vezető folyamat lebonyolítását.
Számításai szerint ez esetben kilencven nap alatt sor kerülhetne az új kongresszusi küldöttek megválasztására, s a tisztújító kongresszus összehívására is, mely dönthet a pártelnöki-miniszterelnöki poszt szétválasztásáról is. A teljes tisztújításnak, mint mondja, azért van rendkívüli jelentősége, mert a jelenlegi garnitúra, a kongresszusi küldöttek a fennálló struktúra bebetonozásában érdekeltek.
Úgy tudjuk, Komáromi ellen egy közelmúltbeli pécsi elnökségi ülésen - nyilatkozatai miatt - felmerült az etikai vizsgálat elindításának kérdése is, ám az erre vonatkozó javaslatot végül nem fogadták el.
B. M. - Fotó: Equator Média
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Elismeréseket adtak át a mentők napja...
- Megdőlt az országos hajnali...
- Őri László: a baranyai gazdákra...
- Ilyen lesz az idei balatoni, fagyis...
- Már csak pár napunk maradt az...
- Előszezoni menetrendre vált hétfőtől...
- Levélben kérték Orbán Viktort,...
- Megúszta a börtönt a kollégáit...
- Itt a vége: Gyurcsány Ferenc...
- Fiatal rablók tartották rettegésben...