Visszakoccintanák a legkedveltebb borvidéki városi címet Pécsett
2013. augusztus 15. csütörtök 08:53
Két éve Pécs lett a legkedveltebb magyar borvidéki nagyváros. Tavaly Szekszárd nyerte el ezt a címet, de idén ismét megkíséreljük visszavenni ezt a címet, ezúttal új helyszínen, újult erőkkel.
A több ezer embert megmozgató KOCCINTÁS verseny 2011-es és 2012-es sikere után idén is indul a küzdelem az Ország Legkedveltebb Borvidéki Települése címért. A legkedveltebb borvidéki településekké azok a borvidéki települések válhatnak, amelyeknél - az adott település lélekszámát is figyelembe véve - abszolút értékben és arányaiban a legtöbb borász és borkedvelő koccint a megjelölt időpontban.
2011-ben Pécsett a Tettyén koccintottak, és ezzel Pécs lett a legkedveltebb magyar borvidéki nagyváros. Tavaly Szekszárdon többen koccintottak ugyan, de idén Pécs újult erőkkel próbálja visszahódítani a kitüntető címet.
Várnak mindenkit augusztus 20-án, kedden, 19.30 órára a Székesegyház előtti színpadhoz. Koccintás pontban 19.30 órakor, érkezés-regisztráció 19 órától.
A koccintáshoz a pécsi borokat a kitelepülő borászok és a Pécs-Mecseki Borút ajánlották fel, ez utóbbiak standjánál (a Cella Septichora előtt) lehet átvenni a borra feljogosító kuponokat, amelyeket a kijelölt borászpavilonokban lehet beváltani. Poharat a készlet erejéig a helyszínen lehet kölcsönözni vagy mindenki viheti a saját kedvenc koccintós poharát.
Forrás: Pécs MJV PMH
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Kötelező lehet a boltokban legelább...
- Ismét egy, a sínekre tett...
- Gomolyfelhők zavarhatják vasárnap a...
- Orbán Viktor: meg fogjuk akadályozni...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Idén is kinyitják Baranyában a...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...