Vigyázat, Pécsen és a megyében is felhőszakadás, zivatar lehet szerdán
2014. október 14. kedd 23:12
Frissítve: 2014. október 15. szerda 07:22

Nem csak Baranyában, de az ország nagy részén is zivatarra, felhőszakadásra figyelmeztet a meteorológia.
Figyelmeztetéseket adott ki az ország nagy részére a várható felhőszakadás, illetve a heves zivatarok miatt szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat.
SZERDÁN REGGEL NEGYED 8-KOR ÍGY NÉZETT KI AZ ORSZÁG (RADARKÉP):

A veszélyjelzés szerint a felhőszakadás miatt Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna és Pest megyére, valamint Budapestre adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 milliméternél is több eső hullhat.
Erre a tizenegy megyére és a fővárosra, továbbá Fejér, Nógrád és Somogy megyére a heves zivatarok miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést. E szerint ezeken a területeken olyan heves zivatarokra is számítani lehet, amelyet károkozó szél, illetve jégeső kísérhet.
Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet szerdán többnyire 11 és 16 Celsius-fok között alakul, de északkeleten helyenként ennél pár fokkal hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 17 és 22 fok között valószínű.
EQM - MTI - Radarkép: idokep.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Milliókat zsarolt ki ismerősétől egy...
- Tükörképükre támadó madarakra...
- Nyolc határsértőt tartóztattak fel...
- Munkagödörbe hajtott egy kisbusz...
- Hogy is volt? A választások...
- Tárlatvezetéssel járhatjuk be...
- Természetközeli élménypark vár...
- Rendőrlámpát Nagyárpádnak!...
- Milyen is lesz a Kaptár?
- Tapolcán találkoztak a polgári körök

