Vigyázat, Pécs környékén, de az ország nagy részén is tartós, sűrű köd várható
2013. november 07. csütörtök 22:18
Tartós, sűrű köd miatt adott ki figyelmeztetést az ország nagy részére, így Pécsre is az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az OMSZ csütörtökön kiadott veszélyjelzése szerint Hajdú-Bihar, Békés és Csongrád megye kivételével az ország valamennyi megyéjére és a fővárosra is figyelmeztetést adtak ki péntekre a köd miatt. Ezeken a területeken a látástávolság csak néhány száz méter lehet.
Mint írták, csütörtökön késő estétől az országban romlanak a látási viszonyok, több helyen valószínű ködképződés (legkevésbé a Tiszántúlon), és a köd pénteken napközben az Északi-középhegységben, valamint az Alföld egyes részein csak lassan oszlik fel.
A meteorológiai szolgálat korábban az MTI-hez eljuttatott előrejelzésében azt írta: pénteken az ország nagy részén a köd feloszlása után változóan felhős lesz az ég, a legtöbb napsütés nyugaton és délen valószínű. Csapadék nem várható.
A legalacsonyabb hőmérséklet 4 és 9 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 15 és 20 fok között valószínű, a tartósan ködös helyeken néhány fokkal hűvösebb lesz.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megszűnnek az esők, szombaton már a...
- A házasság érvénytelenségének egyes...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Buszbaleset szemtanúit keresik a...
- Lámpatisztogatóból lett majdnem...
- Vandál pusztítás a Barbakánnál:...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Pécsi kórházban látták utoljára a...
- Új eszközzel gyarapodott a...
- Kérés nélkül is kapnak gondosórát a...