Végre európai buszmegállóink lesznek?
2008. augusztus 19. kedd 21:29

Mint a Pécsi Újság.hu korábban beszámolt róla, a városüzemelési társaság új vezetése már a télen kilátásba helyezte: amennyiben nem változtatják meg az idővel előnytelenné vált szerződést, akár új üzemeltetőt is készek keresni a pécsi buszvárók működtetésére, s nem hosszabbítják meg a jelenlegi partnerrel, az Intermédia-Stop Kft.-vel a fennálló kontraktust.
Akkor még jó ötletnek tűnt...
Az önkormányzat 1991 végén hozta tető alá azt a tizenöt éves megállapodást az Intermédia-Stop Kft.-vel, amely alapján a cég reklámhordozókat is tartalmazó és reklámozásra alkalmas buszváróhelyek kihelyezéséről, azok fenntartásáról, karbantartásáról, és takarításáról gondoskodott. A megállókban megjelenő reklámfelületek értékesítéséből származó bevételeket a cég kapta, nem kellett területhasználati díjat fizetnie, s a villanyáram költségeit is átvállalta a város.
Ez többek között jelentős mennyiségű reklámfelületet átengedett az üzemeltetőnek az alkalmatosságok értékének fejében, s a város állta az éjszakai kivilágítás költségeit is.
Mint azt a PHVV üzemeltetési igazgatója, Márfy Miklós kérdésünkre elmondta: végül az egyeztetések után egy teljesen új szerződést kötöttek korábbi partnerükkel, amelynek jeleit már a városlakók is észrevehették az elmúlt napokban. A megállapodásban a reklámfelületekért és a villanyért immáron fizetnie kell az Intermédiának, valamint teljes felújítást is végre kell hajtania a beállókon.
Ez a megrongálódott, elrozsdásodott padok és üvegfelületek cseréjét, a graffitik és a kiragasztott plakátok eltávolítását, valamint a várók egységes kék színűre történő mázolását jelenti.
Márfy Miklós szerint a kialkudott kontraktus az eddiginél lényegesebb jobb pozícióba hozza a vagyonkezelőt, s közvetve a várost. A pluszbevételekből ugyanis a remények szerint több juthat kátyúzásra vagy éppen kaszálásra is a jövőben.
Korb Zoltán - Illusztráció: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Kapcsolódó írások
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Meggyilkoltak egy kéthetes csecsemőt...
- Nézze meg, milyen időjárásra...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- Gyógyszertárba próbált meg betörni...
- Őszi stíluskalauz férfiaknak –...
- Két baranyai, kiváló tűzoltót is...
- Rengeteget pénzt fizettek meg önként...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Frissen végzett rendőrök álltak...